تبلیغات
آوای سردرود
آوای سردرود

بلاهای طبیعی اعم از سیل ، زلزله و آتش سوزی ... همیشه برای آدمی دردسر ساز بوده و هر زمان گذر این رخدادهای طبیعی از هر منطقه‌ای كه بیفتد ، ساكنان اطراف را با مشكلاتی مواجه می‌سازد . هرچند شركتهای سرمایه‌گذار بنام بیمه ، خدمات ارزنده‌ای را بعد از این حوادث ارائه می‌دهند ، متأسفانه گاهاً عمق این حوادث و فجایع به حدی عمیق می‌باشد كه همین شركتها نیز (بیمه) بعضاً از ارائه سرویس و پرداخت خسارت شانه خالی می‌كنند. با توجه به اینكه شهر سردرود یكی از شهرهای در مسیر سیل بوده و تنها رودخانه موجود در وسط این شهر سپر و ناجی ساكنان این منطقه می‌باشد و همه ساكنین سیل دهه قبل را بخاطر داشته و از خسارات وارد شده به همشهریان و گرفتاری‌های آنان اطلاع كامل دارند. بر همین اساس و با توجه به فصل بارندگی های خسارت‌زا ، مسئولان امر بر آن شدند تغییرات و تعمیرات و سازندگی اساسی در رودخانه شهر داشته باشند ، من جمله امتداد دیوار حایل و هدایت سیل تا خروجی سردرود در دستور كار شهرداری قرار گرفت، از طرفی لایروبی و ایجاد فضای سبز و مكان تفریحی به شعاع 100 متر به طرف محله آسیاب و جوادیه از مركزیت پل به پیمانكار واگذار گردید. نساج شهردار سردرود در گفتگو با ماهنام چنین توضیح داد ؛ امسال سال ساخت و ساز و زیباسازی معابر در اولویت كاری شهرداری قرار دارد و در كنار شروع پروژه‌های بزرگ مانند احداث فرهنگسرا ، اورژانس 115 و آبشار مصنوعی در پارك مره‌خونی و پیاده‌روهای شهر ، ضرورت مرمت و لایروبی رودخانه شهر به لحاظ حفظ جان و مال شهروندان در اولویت نخست كاری شهرداری است. شهردار در جواب مسئول ماهنامه كه آیا پیاده‌روهای شهر در اولویت می‌باشد یا زیباسازی بعضی از مناطق شهر، چنین پاسخ داد ؛ خوشبختانه امسال هم برای پیاده روهای شهر و هم برای زیباسازی نقاط تجاری بودجه جداگانه‌ای اختصاص داده شده و مراكز تجاری و كسب درآمد و رونق اقتصادی و رفاه تك تك شهروندان مد نظر شهرداری است. نساج ضمن ابراز تأسف از ساخت و سازهای غیر اصولی و بدون مجوز در كنار رودخانه و گاهاً‌ حریم آن افزود؛ احداث هر ساختمانی بدون مجوز و با استحكام بنای غیر استاندارد در هر منطقه شهر قطعاً عواقب ناخوشایندی در پی خواهد داشت. چه بسا افرادی كه در مسیر سیل اقدام به ساخت و ساز نموده و به قول معروف خانه‌ای روی آب بنا كرده‌اند كه امیدواریم در آینده هم برای خود و هم برای دیگران دردسر ساز نباشند. نساج در خاتمه از تمامی شهروندان ساكن در اطراف رودخانه كه از ریختن زباله و نخاله‌های ساختمانی به داخل رودخانه خودداری كرده و در حفظ و نگهداری این مسیل تلاش می‌كنند ، تشكر و قدردانی نمود. لازم به توضیح است ، ممانعت عده‌ای از شهروندان از احداث دیوار حائل در مقابل سیلاب و بلاهای طبیعی واقعاً جای سئوال و تأمل است.

معابر در اولویت كاری شهرداری قرار دارد و در كنار شروع پروژه‌های بزرگ مانند احداث فرهنگسرا ، اورژانس 115 و آبشار مصنوعی در پارك مره‌خونی و پیاده‌روهای شهر ، ضرورت مرمت و لایروبی رودخانه شهر به لحاظ حفظ جان و مال شهروندان در اولویت نخست كاری شهرداری است. شهردار در جواب مسئول ماهنامه كه آیا پیاده‌روهای شهر در اولویت می‌باشد یا زیباسازی بعضی از مناطق شهر، چنین پاسخ داد ؛ خوشبختانه امسال هم برای پیاده روهای شهر و هم برای زیباسازی نقاط تجاری بودجه جداگانه‌ای اختصاص داده شده و مراكز تجاری و كسب درآمد و رونق اقتصادی و رفاه تك تك شهروندان مد نظر شهرداری است.

نساج ضمن ابراز تأسف از ساخت و سازهای غیر اصولی و بدون مجوز در كنار رودخانه و گاهاً‌ حریم آن افزود؛
 احداث هر ساختمانی بدون مجوز و با استحكام بنای غیر استاندارد در هر منطقه
شهر قطعاً عواقب ناخوشایندی در پی خواهد داشت. چه بسا افرادی كه در مسیل سیل اقدام به ساخت و ساز نموده و به قول معروف خانه‌ای روی آب بنا كرده‌اند كه امیدواریم در آینده هم برای خود و هم برای دیگران دردسر ساز نباشند. نساج در خاتمه از تمامی شهروندان ساكن در اطراف رودخانه كه از ریختن زباله و نخاله‌های ساختمانی به داخل رودخانه خودداری كرده و در حفظ و نگهداری این مسیل تلاش می‌كنند ، تشكر و قدردانی نمود. لازم به توضیح است ، ممانعت عده‌ای از شهروندان از احداث دیوار حائل در مقابل سیلاب و بلاهای طبیعی واقعاً جای سئوال و تأمل است.ارسال در تاریخ سه شنبه 26 مرداد 1389 توسط محمد رضا دردایی
قالب وبلاگ