تبلیغات
آوای سردرود
آوای سردرود

دبستان زینب النساء در سال 1380 توسط خیرین مدرسه ساز به نامهای ؛ جناب دكتر جم‌زاد و حاجی ابراهیم آدی‌بیك احداث گردیده است. این مدرسه كه در دو نوبت صبح و عصر با 15 كلاس آموزشی و 15 آموزگار دلسوز همچون شمعی در گلستان دانش می‌درخشد. همچون مدارس دیگر با كم و كاستی‌هایی روبرو می‌باشد.

بدون شك نواقصات و كمبودها به خودی خود روزی حل خواهد شد اما زمان از دست رفته و افت تحصیلی دانش‌آموزان غیر قابل جبران خواهد بود. لذا به سراغ مدیر و سكاندار این مدرسه ، خانم نمك‌پرور ، رفتیم و از وضعیت موجود جویای حال شدیم.

خانم نمك پرور كه دارای مدرك تحصیلی لیسانس علوم تجربی هستند و 17 سال در خدمت آموزش و پرورش بوده كه یازده سال
 

از دورة خدمت را در امر تدریس و معاونت و 6 سال هم در سمت مدیریت انجام وظیفه نمودند. هر چند جواب ایشان به سوالات به قدری كوتاه بود كه ما را به اندیشه واداشت تا در مورد جوابهای ارائه شده تفكر نموده و راهكارهای مناسب در حل مشكلات موجود با هم فكری مسئولان و والدین در بهبود وضعیت موجود بیابیم.

س : لطفا علت افت تحصیلی دانش آموزان را توضیح دهید.

ج -  فقر فرهنگی و مالی و اختلافات خانوادگی به نظرم عامل اصلی در حال حاضر می‌باشد.

س : راهكار شما در حل این مشكل چیست؟

ج -  كسب علم و دانش تا حد توان توسط اولیا (با شركت در كلاسهای نهضت سواد آموزی و كلاس‌های آموزش خانواده) -  همكاری با هسته‌ی مشاوره ناحیه (كه به صورت رایگان خدمات ارائه می‌شود) -  حمایت دانش‌اموزانی كه مشكلات مالی مانع تحصیل آنان می‌شود ( توسط خیرین و ...)

س : دلیل كوچانده شدن دانش‌آموزان به شهرهای همجوار چیست؟

ج -  چشم‌ هم چشمی بین خانواده‌های دانش‌آموزان -  مهاجر پذیر بودن شهر سردرود از نقاط روستایی و حاشیه‌ای و ناهماهنگی چشمگیر در طبقات فرهنگی.

س : چند درصد دانش‌آموزان بومی و غیر بومی هستند؟

ج-  تقریباً‌ 50% بومی و 50% غیربومی

س : خواسته شما از مسئولان شهر سردرود و اولیاء دانش آموزان چیست؟

ج -  بهینه سازی فرهنگ شهروندان سردرود در رابطه با اهمیت دادن به تعلیم و تربیت فرزندان خویش از مناسبات ملی و مذهبی -  توقع اولیاء از فرزندانشان با توجه به استعداد آنها و عدم قیاس آنان با سایرین.ارسال در تاریخ سه شنبه 26 مرداد 1389 توسط محمد رضا دردایی
قالب وبلاگ